دستگاههای هواساز فشرده ( زمینی)
Logoventus

هواسازهای فشرده زمینی VENTUS  مجهز به سیستم Rotary Heat Wheel، سیستم Fan wall با موتور های EC ، فیلتر های Mini-Pleat و کنترلرهای یکپارچه  (Plug&Play) می باشند و به همین علت دارای مصرف انرژی پایینی هستند.

رنج ظرفیت: از 840  متر مکعب در ساعت تا 16،500 متر مکعب در ساعت

بازیافت انرژِی : تا 86% درصد قابلیت بازیافت انرژی

کاربرد: بصورت زمینی 

 

مقایسه هواساز های سری VVS و هواساز های فشرده

در اینفوگرافی و جدول زیر مهمترین تفاوت سیستم های فشرده با هواساز های معمولی نشان داده شده است.

در این مثال از دستگاه هایی با کارایی یکسان و دارای رایج ترین ملزومات  شامل: کویل گرمایی و سرمایی ، فیلتر و سیستم بازیابی انرژی استفاده کرده ایم :

 
طراحی

هواسازهای فشرده مدل زمینی به منظور نصب در اتاق هواساز و یا در فضای آزاد طراحی شده اند.

دستگاه ها از صفحه های پلی اورتان پوشیده شده با ورق هایی از جنس آلیاژ Aluzinc (AZ150) ساخته شده است و صفحه ها به یک سازه محافظ استیل متصل شده که تضمین کننده استحکام کل دستگاه می باشد.

دستگاه ها مجهز به موارد زیر می باشند:

• Rotary Heat Wheel

• موتور های EC

• فیلتر های Mini-Pleat

• کنترلهای چند منظوره

دستگاه ها پس از مونتاژ در کارخانه، به محض اتصال آماده به کار می باشند. (Plug&Play) 

 
انرژی و کارایی

از آنجایی که هواسازهای فشرده مدل زمینی  مجهز به  Rotary Heat Wheel هستند، دارای راندمان بازیافت انرژی تا 86% می باشند.

کاربرد سیستم Fan wall (استفاده از چند فن به جای استفاده از یک فن بزرگ) باعث کمترین اتلاف انرژی و بهینه شدن پارامترهای دستگاه می شود. 

اتوماسیون (تنظیم خودکار دستگاه)

دستگاه های هواساز فشرده زمینی مجهز به کنترل های چند منظوره یکپارچه با دستگاه هستند. (Plug&Play)

کنترلر ها می توانند از طریق سیستم پیش فرض VTS و یا HMI های پیشرفته عملکرد دستگاه را از راه دور کنترل کنند.

نحوه ی طراحی و تولید سیستم به گونه ای است که امکان نصب و راه اندازی سریع و کنترل بی عیب و نقص دستگاه را به کاربر می دهد. 

نرم افزار انتخاب دستگاه

برای انتخاب دستگاه های هواساز و تهویه مطبوع  از نرم افزار ClimaCAD OnLine 4 (CCOL4) استفاده می شود که که مورد تأیید یوروونت اروپا می باشد.

ClimaCAD OnLine 4 (CCOL4) یک نرم افزار اختصاصی گزینش دستگاه  VTS است که از آخرین تکنولوژی و برنامه نویسی روز دنیا برخوردار می باشد. این نرم افزار در سراسر دنیا و به وسیله هر دستگاهی که قابلیت اتصال به اینترنت و مرورگر وب را داشته باشد در دسترس می باشد.

نرم افزار دارای قابلیت بهینه سازی خلاقانه انتخاب دستگاه چه از نظر پارامتر های انتخابی و چه از نظر قیمت می باشد و خروجی نرم افزار به صورت فایل های (2D & 3D)DWG است و نرم افزار این تضمین را میدهد که فایل های خروجی آن در فرمت های RFA و  DWG برای هر نمایشگری  قابل مشاهده می باشد.

نرم افزار دارای توانایی ارائه اتوماتیک وار خروجی توصیفی و مشخصات فنی پارامتری دستگاه های انتخابی می باشد. تمام پارامترهای دستگاه انتخاب شده به صورت فایل های PDF, HTML و RFA قابل مشاهده می باشند.

EUROVENT

AHRI

AMCA

TUV